Video Boyut Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?

02.04.2022
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Video Boyut Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Telefon, Kamera ve Bilgisayar üzerinden çekilen videoların boyutları oldukça yüksektir. Hem daha fazla alan kaplar, hemde internet ortamına yüklenirken daha geç yüklenir. Video Boyut Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır? Video boyutunda görüntü kalitesi bozulmadan, doğru işlemler ile küçültme işlemini başarılı bir şekilde yapmadığınız taktirde videonuz da bozulmalar ve teknik sorunlar meydana gelebilir.

Video Boyut Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?

Video boyutu düşürme işlemlerinde farklı bir formata dönüştürme veya videoyu sıkıştırma yöntemleri ile daha az alan kaplamasını sağlayabilirsiniz.

İnternet ortamına aktarılırken genelde Türk Telekom ve Kablolu tv üzerinden internet kullananların daha düşük hızlarda upload etmesinden dolayı, yükleme işlemi oldukça uzun sürebilir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Video boyutunu düşürme işleminde birden fazla yol ve seçenek bulunmaktadır. Size göre hangisi daha kullanışlı ve kolaysa onu tercih edebilirsiniz.

Program Kullanarak Video Boyutunu Düşürme Aşamaları

Ücretli ve Ücretsiz olmak üzere internet ortamında oldukça fazla program seçeneği bulunmaktadır. Bizim kullandığımız ve basit arayüzü sayesinde kolaylıkla boyut düşürme işlemi yapabileceğiniz programın kullanımını resimli olarak alt kısımda sizlerle paylaştık.

Moo0 Video Boyutu Düşürme Programı Nasıl Kullanılır ?

Yaygın bir şekilde tercih edilen Moo0 programı ile video boyutlarını kolaylıkla küçültebilirsiniz. Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

İnternet ortamından ücretsiz olarak Moo0 programını indirdikten sonra kurulum işlemlerinde alt kısımı takip edin.

Kurulum işleminin ardından alt kısımdaki ekran karşınıza geliyor.

video boyut küçültme i̇şlemi nasıl yapılır?

video boyut küçültme i̇şlemi nasıl yapılır?

Video Boyut Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır? 51 MB boyutunda olan videomuz MP4 formatına sahip, bunu program ile en kolay şekilde nasıl boyutlandırabileceğinizi alt kısımda görebilirsiniz.

Video boyutu : 51 MB oldukça büyük, biz bunu program sayesinde 30 MB’a düşürerek 21 MB tasarruf yapacağız. Daha fazla boyutunu küçültmek istersek, görüntü kalitesinde bozulmalar meydana gelebilir.

video boyut küçültme i̇şlemi nasıl yapılır?

video boyut küçültme i̇şlemi nasıl yapılır?

Üst kısımda sağ alanda yer alan “Lütfen video dosyasını buraya bırakın” kısmına videonuzu tutarak bırakın.  Kalite ve Dosya boyutunun ayarlarını kontrol edin.

Video düşürme işleminde dosyanın boyutuna ve bilgisayarınızın teknik özelliklerine göre işlem tamamlama süresi 1 – 5 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Program tamamen ücretsiz olup, video küçültme konusunda aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.