Spotify

20 ülkede aktif olarak kullanılan ve 2006 yılında açılan Spotify, İsveç merkezlidir. Podcast servisi olarak da bilinen ve müzik veri akışı olan Spotify, yıllık ve aylık abonelik sistemi ile çalışmaktadır. iOS, Windows, Mac Os, Android cihazlarında kullanılabildiği gibi; Web tarayıcıları aracılığıyla da kullanılabilmektedir.

2021 yılının Mart ayında paylaşılan verilere göre 356 milyon aylık etkin kullanıcısı olan sitede, 158 milyon ücretli abone bulunmaktadır. Bu ücretli abonelikler ise yalnızca belirli ülkelerde Paypal, kredi kartı ya da banka kartı ile satın alınabilmektedir.

Spotify Kime Ait?

İsveç merkezli olan Spotify, 2006 yılında Deniel EK ve Martin Lorentzon tarafından kurulmuştur. Genel merkez Londra’da yer alırken; geliştirme merkezi Stockholm’dadır. Kuruluşundan 1 yıl sonra kullanıcıların kullanımına açılan site; başlarda davetiye sistemiyle çalışırken sonradan herkese açık hale gelmiştir.

REKLAM ALANI
İnstagram’da Eylem Bloğu Nasıl Kaldırılır [Hızlı ve Kolay]
Aptalca resim için üzgünüm ama YT’de iyi çalışıyor ve şu anda yeni bir tane yapmak için zamanım yok. İnstagram Eylem Bloğu Düzeltmenin 8 Yolu Söz verdiğim gibi bugün Instagram’da aksiyon bloğunu kaldırmada işimize yarayan 8 farklı yolu paylaşacağım. Bu yöntemlerin eylem bloğu sorununu çözmede %87 oranında başarı sağladığını da belirtmek isterim...
16.08.2022
0