Proton X70 Executive AWD ve Premium 2WD Arasındaki Farklar

13.03.2022
0
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-
Proton X70 Executive AWD ve Premium 2WD Arasındaki Farklar
REKLAM ALANI

Proton, üst düzey SUV olan amiral gemisi otomobilini 2019’da Pakistan Pazarına sundu . Executive Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) ve Premium Önden Çekiş (FWD) olmak üzere iki çeşidi var. Pakistan’ın en sevilen SUV’larından biri haline geldi. Kullanıcılar, Proton x70 AWD ve FWD arasındaki farkın ne olduğunu düşünebilir? Ve her iki modelin fiyatları nedir? Bu nedenle kapsamlı bir araştırma yürüttük, birden fazla referansı analiz ettik ve size heyecan verici bir makale ile geldik. Tüm sorularınızı bugünün blogunda cevaplayacağız.

proton x70 executive awd

proton x70 executive awd

premium 2wd

premium 2wd

 

 

YAZI ARASI REKLAM ALANI

 

 

 

Proton’un bir Malezya markası olduğunu hepimiz biliyoruz. 3 yıl önce 1985 yılında dönemin Başbakanı Mahatir Muhammed tarafından başlatıldı ve Malezya ulusu için ulusal bir gurur kaynağı haline geldi. Proton, Pakistan’da Proton Araçlarını yerel olarak monte etmek için 2018’de Al-Haj ile ortaklık kurdu. Proton, premium SUV’sini Pakistan’da 2018’de AWD ve FWD modellerinde satışa sunmuştu, her ikisi de açık kollarla karşılandı ve sağlıklı satışlarla sonuçlandı. O halde başlayalım ve size Proton X70 AWD ve FWD’nin fantastik Özelliklerini anlatalım.

Motor ve Şanzıman.

Yeni bir araba satın alırken birden fazla kişinin sorduğu soruların çoğu, motor ve şanzıman sisteminin ne kadar iyi olduğudur. Hangi arabayı satın alırsanız alın, her zaman bu iki şeyi bilmek isterler. Proton X70’in (AWD ve FWD) her ikisi de 1477 CC’ye sahip 1.5 turboşarjlı Benzinli Doğrudan Enjeksiyonlu motor sistemine sahiptir. 177hp Beygir gücüne sahiptir ve 1500-4000 rpm gibi 255 Nm tork verir. Her ikisi de 60 litre yakıt kapasitesine sahip ve her ikisi de manuel modlu 7 vitesli çift debriyajlı şanzımana sahip. Bu üst düzey özelliklerle Pakistan Yollarında canavar bir araba kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Şasi, Uzunluk, Ağırlık ve Yükseklik:

Proton X70’in her iki versiyonu da Elektrikli Hidrolik Direksiyon ile donatılmıştır ve her ikisi de 5,5 m dönüş yarıçapına ve Macpherson Strut süspansiyonuna ve Stabilizörlü Çoklu Bağlantıya sahiptir. Her iki versiyonda da Elektrikli Park Freni bulunur ve her ikisinde de Havalandırmalı Disk ve Katı Disk bulunur. AWD, 255/60 R18 Alaşımlı Lastik ve jant ile donatılmıştır ve FWD, 225/55 R19 Alaşımlı Lastik ve Jant ile donatılmıştır. Her iki versiyon da 4.519 mm, 1.831 mm ağırlığa ve 1.694 mm yüksekliğe sahip. Otomobilin her iki versiyonu da 2.670 mm dingil mesafesine sahip ve her modelin boş ağırlığı farklı. AWD 1.660kg ve FWD 1.675kg ağırlığındadır.

Proton X70’in Dış ve İç Mekanı:

Proton X70’in her iki versiyonu da LED Proje Ön Farları, LED Gündüz Farları, Otomatik Farlar ve LED Ön Sis Lambaları ile donatılmıştır ve ayrıca Elektrikli Bagaj Kapağı ile donatılmıştır. X70’in her iki versiyonu da farklı Direksiyon Malzemelerine sahiptir. AWD’de Leatherette bulunur. Ve FWD %100 orijinal Deriye sahiptir. Her iki versiyon da ayrıca Sesli Eller Serbest Telefon ve Hız Kontrolü, Direksiyon Modu Seçimi (Normal ve Spor Modu), LCD metre Kombinasyonu, Sürüş Modu Seçimi (Normal, Eko ve Spor), Otomatik Karartmalı Arka Görüş için Direksiyon Anahtarları ile donatılmıştır. Ayna, Basma Başlat Düğmeli Akıllı Giriş, Ön Karşılama Lambaları, Elektrikli camlar. Panoramik Sunroof, FWD’de donatılmıştır, ancak AWD’de değildir.

AWD Koltuk Malzemesi %100 Deridir,

Ancak FWD, daha fazla Lüks Nappa Deri ile uyumludur. Her ikisinde de 6 Yönlü Drive Power Seat vardır, ancak Drive Power Lumper 2 yönlü ve Ön Yolcu Elektrikli Koltuk 4 yönlü yalnızca FWD’de donatılmıştır. Ön Elektrikli Havalandırmalı Koltuklar, Otomatik Çift Bölgeli Klima, Arka Hava Kanalları ve Hava Temizleme Sisteminin tümü, Proton X70’in Her İki Versiyonuna da uyar.

Bilgi Sistemi, Emniyet ve Güvenlik:

İçinde bulunduğumuz 2021 çağında, birden fazla otomotiv şirketi, Yapay Zeka sistemlerini Araçlarına tek bir sesle uygulamaya başladı. AI sizin için işi yapacak, örneğin, AI’ya Favori Şarkınızı sizin için çalmasını söyleyebileceğiniz tek bir sözle en sevdiğiniz şarkıyı dinlemek istiyorsunuz. Benzer şekilde Proton, araçlarına AI özelliklerini de uyguladı.

Hem AWD hem de FWD’nin 8 inç dokunmatik ekranlı bir Monitör ile donatılması ve telefonlar, radyo, ayarlar, Klima ve Araç Bilgileri için sesli komut işlevine sahip olması gerektiğini, ancak FWD sürümünde duymayı seveceğinizi garanti edebiliriz. , ayrıca sunroof’a da erişebilirsiniz. Akıllı telefon ve Bluetooth Bağlantısı her iki sürümde de uygulanmaktadır. AWD modelinde sekiz adet hoparlör, FWD modelinde ise 9 adet güç amplifikatörlü ve Subwoofer’lı hoparlör bulunmaktadır. Her iki modelde de 1 veri bağlantı noktası ve beş şarj bağlantı noktası vardır.

Değişiklikler:

6 SRS Hava Yastığı, Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi, Elektronik Fren Dağıtımı, Fren asistleri, Otomatik Fren Tutma, Elektronik Stabilite Kontrolü, Çekiş Kontrol Sistemi, Yokuş Kalkış Desteği, Yokuş İniş Kontrolü. Tüm bu özellikler Her iki modelde de uygulanmaktadır. Yine de, FWD sürümünde daha da fazlası var. Bu Özellikler Otonom Acil Frenleme, Ön Çarpışma Uyarısı, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Kör Nokta Bilgi Sistemi, Kapı Uyarı Açma Sistemi, Akıllı Uzun Far Kontrolü’dür. Ve her ikisi de Lastik Basıncı İzleme Sistemi ile donatılmıştır. AWD’de iki park sensörü bulunur ve FWD’de 4 Park sensörü bulunur. Her ikisinde de 4 Arka Park sensörü, 360 Kamera görünümü, İmmobilizer ve Hırsıza Karşı Alarm bulunur.

Muhtemelen bir araca sahip olan birini tanımışsınızdır veya tanımışsınızdır. Üzerinde çılgınca miller var. Ayrıca muhtemelen birisini tanıyor veya tanıyor olabilirsiniz (belki de o kişi sizsiniz). 100.000 mil işaretinden kısa bir süre sonra bir aracı olan kim? İki araç arasındaki fark, marka ve modelden başka bir şeydir. Temel ayrımın destek planlarının tutarlılığı olması normal bir durumdur. Neyse ki, aracınızı ne kadar iyi koruduğunuz kontrolünüz altında. Yönlendirme çarkınızı döndürürken. Birkaç dakikadan fazla aşırı sağ veya sol durumda tutmayın. Bunu yapmak, kuvvet yönlendiren pompaya zarar verebilir.

Basit Tutmak:

Aracınızdan yararlanmanın hiçbir gizemi yoktur. Birkaç basit gelişmeyi takip ederek, araçları ileri ve devam ediyor gibi görünen , bakım ücretlerinizi düşük ve aracınızı dışarıda tutan kişilerden birini elde edebilirsiniz ve ayrıca hakkında çok şey bilmek zorundaydınız.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.