Konuşarak Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

02.04.2022
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Konuşarak Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Yazı yazmayı seviyor fakat kendinize zaman yaratamıyorsanız, yeni teknolojiye sahip akıllı telefonlar ile makale yazma işlemlerinizi daha zevkli ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Konuşarak Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır? Özellikle blog sahibi olan kişiler yaşamları doğrultusunda çeşitli paylaşımlar yapmak isteyebilirler. Bilgisayarın klavyesi konusunda da oldukça tecrübesiz olanlar makale yazarken oldukça zorlanacaktır. Yeni Uygulamalar ve akıllı telefonlar sayesinde hızlı ve özgün yazma tekniklerini yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Konuşarak Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

İlk olarak google arama motoru üzerinden “Google Drive” şeklinde aratarak alt kısım görselinde yer alan siteye giriş yapıyoruz.

konuşarak makale/yazı yazma nasıl yapılır?

konuşarak makale/yazı yazma nasıl yapılır?

Bunun sonrasında oturum açmanız ve google hesap bilgilerini eksiksiz olarak girmeniz gerekiyor. Daha sonra sol kısımda yeni seçeneğine tıklayarak Google Dökümanlar kısmına giriş yapıyoruz. Karşımıza yazı yazabileceğimiz world alanı açılacaktır.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Sonrasında Telefonunuza alt kısımda yer alan uygulamaları aratarak yüklemeniz gerekmektedir. Telefon ve Bilgisayarınızdan aynı anda google drive hesabınızı açmanız gerekmektedir.

  • Android veya İos destekleyen akıllı cep telefonu
  • Google Hesabı (Gmail hesabı)
  • Voice Search Uygulaması
  • Google Drive Uygulaması

Daha sonra Bilgisayardan yeni bir Döküman oluşturduktan sonra telefonunuzdan Google drive uygulamasına giriş yaparak dökümanın üzerine tıklayın ve düzenleme yapın. Alt kısımda Mikrofon işaretine tıklayın ve yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşmaya başlayın. Yazılarınız otomatik olarak kayıt edecektir. Bunun sonrasında bilgisayardan yazılan yazıları kopyalayarak sitenizde yayınlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.