İnstagram Profesyonel Hesaba Geçiş Nasıl Yapılır?

28.02.2022
8
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

İnstagram profesyonel hesaba geçiş nasıl yapılır konusunda İnstagram’ın yeni güncellemeleriyle işletme hesaplarına geçiş yapmak oldukça pratik.

İnstagram Profesyonel Hesaba Geçiş Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

İnstagram profesyonel hesaba geçiş nasıl yapılır konusunda İnstagram’ın yeni güncellemeleriyle işletme hesaplarına geçiş yapmak oldukça pratik ve basit adımlarla yapılıyor. İnstagram hesabını profesyonel hesaba geçirmeyi düşünen kişiler için bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda izlemeniz gereken adımlar,

i̇nstagram profesyonel hesaba geçiş nasıl yapılır?
i̇nstagram profesyonel hesaba geçiş nasıl yapılır?
  • Öncelikle İnstagram hesabınızda üstte sağ tarafta bulunan ufak profil resminizi tıklayın.
  • Açılan pencerede ‘’Ayarlar’’ seçeneğine dokunun.
  • Sol alt kısma inin ve orada ‘’Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’’ yazısına tıklayın.
  • Ücretsiz bir profesyonel hesap edinin alanından ‘’Devam’’ yazan kutucuğuna dokunun.
  • Ardından ne iş yaptığınızı bir iki kelime ile özetleyin ve bir kategori seçin.
  • Yaptığınız işe göre kategorinizi seçtikten sonrasında ‘’Kategori etiketini göster’’ ifadesine tıklayın ve bu ifadeyi aktif veya pasife alabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ‘’Profesyonel hesaba geçiş yap’’ uyarısı çıkacaktır, tamam işaretine tıklayın.

İnstagram Profesyonel Hesaba Geçiş Bu adımlarla birlikte profesyonel hesaba geçiş işlemleriniz tamamlanır ve profesyonel hesaba geçmenizle beraber hesabınız gizli hesap olmaktan çıkaran herkese açık hale gelir. Bu sebeple hesabınız herkese açık olacağından dolayı size gelen takip isteklerini onaylamaya gerek kalmamaktadır ve bu işlemler otomatik olarak gerçekleştirilir.

https://youtu.be/OfSiEgRcUuw 

İnstagram Profesyonel Hesap Özellikleri

İnstagram profesyonel hesap özellikleri bakıldığı zaman profesyonel hesap üzerinden istatistiklerinizi takip edebileceksiniz. Burada tanıtımlar seçeneğine dokunduğunuz zaman tanıtım amacı ile yayınlamak için içerikler oluşturmaya başlayabileceksiniz. İstatistikler kısmına geldiğiniz zaman sağ üst kısmında son 7 gün veya 30 gün şeklinde istatistikleri görebileceksiniz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Genel bakış seçeneğine dokunulduğunda hesap hareketleri, gösterimler, profil ziyaretleri gibi birçok etkileşim görülebilir. Üstelik hikâye, gönderi, IGTV videoları olmak üzere en iyi performans gösteren paylaşımları görebileceksiniz. Profilinizde bulunan ‘’Profili Düzenle’’ kısmına dokunduğunuzda profesyonel hesabınız için Facebook veya mevcut bir sayfa ekleyebileceksiniz ve aynı zamanda iş adresi, iletişim seçenekleri gibi bilgilere erişilebilecek.

İnstagram Profesyonel Hesap Faydaları

İnstagram profesyonel hesap faydaları bakıldığı zaman dünyada milyarlarca kullanıcıya sahip olan bu sosyal medya hesabı ile yararlı birçok fayda bulunuyor. Profesyonel bir hesapla yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor bunlardan biri profilinize iletişim bilgilerini eklemektir. Örnek olarak ev siparişleri yapan bir şirketseniz e-posta, telefon numarası ekleyebileceksiniz ve böylece İnstagram takipçileri sizlerle iletişime geçebilecek.

i̇nstagram profesyonel hesaba geçiş nasıl yapılır? 1

İnstagram Profesyonel Hesaba Geçiş Ek olarak kullanıcılar neler yaptığınızı, hizmetlerinizi ve ürünlerinizle alakalı bilgileri öğrenebilecek ve sizlerde bu istatistiklere ulaşınca hesabınızı geliştirebileceksiniz. İnstagram profesyonel hesaba geçiş yapınca ne olur bakıldığı zaman diğer hesaplardan tamamen farklı olarak istatistikleri kontrol edebilecek ve daha fazla müşteriye ulaşarak kampanyalar düzenleyebileceksiniz.

İnstagram Profesyonel Hesap Ücretli mi

İnstagram profesyonel hesap ücretli mi bakıldığı zaman bu hesaba geçiş yapmak tamamen ücretsiz bir adım olacak. Bu sebeple istediğiniz zaman rahatlıkla profesyonel hesap oluşturabilir ve istediğiniz zaman kişisel hesabınıza geçiş yapabileceksiniz. Bunun için herhangi bir ücret veya herhangi farklı bir koşul gerektirmez. Bunun dışında tekrardan hesabınızı kişisel nitelikte kullanabilir ve hesabınızı profesyonelden kişisele aldığınız zaman ücretsiz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İnstagram Profesyonel Hesaba Geçmenin Önemi

Popülerliği her geçen gün artan İnstagram üzerinde kendi reklamlarınızı oluşturarak firmayı tanıtmak için işletme profilinizi kullanmanız gerekmektedir. İnstagram işletme profili özelliği çıkartmadan öncesinde firmalar organik olarak hesaplarını büyültüyorlardı ve doğal olarak İnstagram mecrası üzerinde sponsorlu ve reklam içerikleri hazırlayamıyorlardı fakat profesyonel hesap ile bu işlem daha pratik bir hale geldi.

İnstagram Profesyonel Hesaba Geçiş genellikle e-ticaret firması olarak sosyal medya pazarlama çalışmalarının yaygınlaştığı önemli sektörlerdir. Bu durumda sosyal mecra üzerinden reklam çalışmaları yapmak ve yapılan reklam çalışmalarını analiz edilmesi gerekir ve bu sebeple rahatlıkla profesyonel hesaba geçiş yapılabilir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.