İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

18.03.2022
10
Okuma Süresi: 10 dakika
A+
A-
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
REKLAM ALANI

İnstagram mavi tik nasıl alınır konusunda sosyal medya platformları denilince akla ilk gelen platform olan İnstagram ile kişiler profillerini doğrulayabilirler. İnstagram mavi tik yani İnstagram Account Verification Badge, İnstagram profilin doğrulandığını göstermektedir. İnstagram üzerinde mavi tiki olan kişiler genellikle birçok kişinin tanıdığı ünlüler, futbolcular, markalar, siyasetçiler tarafından kullanılır. Mavi tik ile bu hesapların gerçek kişi hesapları olduğunu gösterir.

İnstagram üzerinde mavi tik almak için İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? mavi tik başvurusu yapılır ve mavi tik etiketi ile beraber bu etiketin hesabınızda var olması hesabınızın İnstagram tarafından onaylandığını gösterir. İnstagram mavi tik genellikle ünlü hesaplar ve aynı zamanda marka hesapları için bu hesapların gerçek olduğunu gösterir. Özellikle markalar için mavi tik almak önemlidir çünkü İnstagram uygulamasının son dönemde aktif olarak kullanılması ile beraber bir markanın İnstagram üzerinde güvenilirliği artar.

i̇nstagram mavi tik nasıl alınır

i̇nstagram mavi tik nasıl alınır?

i̇nstagram mavi tik nasıl alınır

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Mavi tik alma şartları konusunda İnstagram üzerinden doğrulanmış rozeti almak için belirli şartların tamamlanması gerekmektedir. İnstagram mavi tik başvurularını değerlendirirken ilk olarak hesapların kamu yararı olan uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır bununla birlikte platformun doğrulama kriterleri arasında yer alması ve İnstagramın var olan belirli kriterlerini karşılayıp karşılamadıkları göz önünde bulundurulur. İnstagram mavi tik alma şartları bakıldığı zaman,

YAZI ARASI REKLAM ALANI
 • İnstagram mavi tik almak isteyen kişilerin ilk olarak İnstagram kullanım koşullarına ve aynı zamanda İnstagram topluluk kurallarına uyması gerekiyor. Bu kurallara uyan ve aynı zamanda kamu yararına uygun olunması gerekmektedir.
 • Özgünlük durumu mavi tik verilirken göz önünde bulundurulan en önemli koşullar olmaktadır bu sebeple hesabın gerçek bir kişi tarafından açılmış veya tescilli bir işletme veya kuruluşu temsil etmesi gerekmektedir.
 • Mavi tik almak isteyen hesaplardan istenen bir diğer durumda benzersizliktir yani İnstagram hesabınız temsil edilen kişinin veya kurum, kuruluşun benzersiz bir varlığı olmak zorundadır.
 • Dikkat çekme durumu özellikle İnstagram’ın mavi tik etiketi verilirken göz önünde bulundurduğu durumlardan biridir. Yani hesabınız İnstagram kullanıcıları ile sıklıkla aratılan bir hesap olmalıdır.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Bu şartlarla birlikte İnstagram bu duruma karar verdikten sonrasında hesapları inceler ve bununla birlikte haber kaynağında ön plana çıkan hesapların incelenmesi yapılır. Eğer hesabınız haber kaynaklarında ücretli veya tanıtım amaçlı içerikleri bulunuyorsa İnstagram bunu bir inceleme kaynağı olarak kabul etmez.

Mavi Tik Nedir Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? durumuna bakıldığı zaman mavi tik almak için öncelikle ayarlar kısmına gelmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise doğrulama talebinde bulunmanız gerekir ve hesabınızın incelemesi sonrasında ise rahatlıkla mavi tike sahip bir hesap haline gelebilirsiniz. Mavi tik genel olarak doğrulanmış olan bir sosyal medya hesabının yanında görülen mavi rozet olmaktadır. Sosyal medya dünyasında bulunan mavi tik popülerlik göstergesi de olabilmektedir. İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? İnstagram ve benzeri olan birçok sosyal medya platformunda gerçek bir kişiyseniz, aktifseniz ve kayda değer bir işiniz varsa sizlere mavi tik verilir. İnstagram mavi tik almak için,

 • İsteyen herkes mavi tik olayına başvurabilir çünkü İnstagram süreci aydınlatmak için mavi tik için herkese açık doğrulanmış bir hesap uygulaması başlattı.
 • İnstagram doğrulama başvurusu herkese açık bu sebeple az bir popülerliğiniz bile bulunuyorsa mavi tik alabileceksiniz.
 • Başvuru yapmak için profiline gelin ve menü, ayarlar ve en son hesap sekmesine dokunun. Alt kısımda bulunan doğrulama talebine dokunun ve sonrasında tam adınız, profesyonel adınız ve kategorinizi girin.
 • Kimliğiniz veya iş belgelerinizin bir resmini yükleyin ve başvurunuzu tamamladıktan sonraki aşamada gönder kısmına tıklayın. Kimliğinizi eklediğiniz kısmı okuduğunuza emin olun ve bir işletme veya marka için doğrulama talebiniz varsa kimlik bilgilerinizi açıkça belirten bir resmi kimliğe ihtiyacınız olur.

İnstagram Mavi Tik Kaç Takipçide Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? konusunda mavi tik markanın 10 bin üzerinden fazla kullanıcıya sahip olmasını gerektirmektedir. Mavi tik markaların ayrıcalığı sergilemeye yardımcı olur ve marka bilinirliği ile takipçi sayınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra markayı sahtekârlardan korumak için etkili bir hareket olabilmektedir. Eğer işletme veya markanızın internet üzerinde taklit edilmesi riski varsa mavi tik gereklidir ve bunun yanı sıra mavi tik almanın birçok avantajı bulunur.

İnstagram üzerinde profilde bu basit işarete sahip olma durumu marka bilinirliğini oluşturma ve aynı zamanda takipçi sayısını arttırma çabalarında büyük bir fark yaratır. İnstagram üzerinde mavi tik avantajları oldukça fazla fakat başvurunuzun değerlendirilebilmesi için İnstagram hesabınızın gerçek bir işletme veya kurumu temsil etmesi gerekiyor veya tamamen gerçek bir kişiye ait olması gereken özellikler arasında.

Ünlü Olmadan Mavi Tik

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Ünlü olmadan mavi tik alma konusunda hesabınız tüm kriterleri karşılasa da mavi tik almayabilirsiniz bu sebeple ünlü olmadan mavi tik alma avantajını arttıracak durumlar bulunuyor. İnstagram üzerinde mavi tik almak için en önemli kriterlerden biri hesapların haber değeri sağlamasıdır. Hesabınız farklı haber akışlarında ne kadar fazla geçerse şansınız o kadar artar ve medyada yer almak için onlara basın bültenleri ve medya kitleri gönderebilirsiniz. Ünlü olmadan mavi tik alma şansını arttırmak için,

 • Mavi tik nasıl alınır için tüm internet üzerindeki varlıklarınızı kolaylıkla bulunabilir hale getirebilirsiniz ve aynı zamanda isminiz arandığı zaman sadece İnstagram hesabınız varsa hesabınızın doğrulama olasılığı düşük olur.
 • Kendi sitenizin ötesinde örnek olarak Wikipedia üzerinde sizinle alakalı bir sayfa bulunuyorsa bu şansınızı arttırır ve bununla birlikte videolar, podcastler ve daha birçok yeni nesil medyada farklı şekillerde görünür olabilirsiniz.
 • Linkedin gibi önemli profesyonel ağlarda isminizin varlığı ve bağlantılarınızın çokluğu da sizlere faydalı bir durum olacaktır.
 • Mavi tik için uygun bir kişi olup olmadığınız belirlenirken tam bir profil olmalısınız aynı zamanda biyografi alanlarında gerekli olan tüm bilgileri doldurmanız gerekiyor.
 • Bir fotoğraf, bir gönderi ve aynı zamanda kendiniz, işletmeniz veya markanız hakkında doğru bilgiler ekleyin.

İnstagram Mavi Tik Alamıyorum

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? İnstagram mavi tik alamıyorum konusuna bakıldığı zaman İnstagram çeşitli kriterlere bakmaktadır ve bu kriterler arasında hesabın gerçek bir kişiyi yansıtmasıdır. Yani olmayan bir kişi, dizi film karakteri gibi hesaplar mavi tik alamaz. İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Bununla beraber hesabınızın herkese açık olması gerekir bununla birlikte mutlaka profil fotoğrafı, biyografi metni ve en az bir adet paylaşımın olması gerekiyor. Fazla takipçi olması da mavi tik için önemli kriterler arasında yer alıyor.

Mavi tik alma aşamasında fazla takipçi olması durumu fazla aranmasına, farklı hesapların sizleri etiketlemesi, fazla beğeni sayısı ile etkileşimin yüksek olmasıdır. Güvenilir ve tamamen gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtladıktan sonrasında mavi tik alma durumunuz hızlanır.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Bunun dışında bazı paneller mavi tik olayını sizlere ücretsiz bir şekilde sağlar. İnstagram mavi tik fiyat İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? ile belirli bir ücret vererek mavi tike uğraşmadan sahip olabilirsiniz. Bu tarz işlemler genellikle zararsızdır ve ünlü olmanız gerekmez. Mavi tik aldıktan sonrasında paylaşımlarınızı yapmaya başlayabilir ve eğer işletme hesabıysanız güvenilir bir hale gelerek müşteri potansiyelini genişletebilirsiniz.

Kaynakça: https://help.instagram.com/854227311295302/?helpref=hc_fnav

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.