Instagram Gelen 5 Yeni Özellik Nedir?

05.03.2022
3
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-

Instagram gelen 5 yeni özellik hangileriymiş bakalım. Instagram sosyal platformda en çok kullanılan ağlardan birisidir.

Instagram Gelen 5 Yeni Özellik Nedir?
REKLAM ALANI

Instagram gelen 5 yeni özellik hangileriymiş bakalım. Instagram sosyal platformda en çok kullanılan ağlardan birisidir. Takipçi sayısının oldukça yüksek olduğu sosyal platformu çok sayıda kişi kullanmaktadır. Genel olarak Instagram’da fotoğraf paylaşma, anlık görüntüler ve hikayeler paylaşma gibi pek çok şey yapılmaktadır.

Instagram gelen 5 yeni özellik

Instagram gelen 5 yeni özellik Instagram’ın çok sevilmesi kullanıcı kitlesinin giderek genişlemesini sağlamaktadır. Hal böyle olunca Instagram’ın geliştirilmesi ve işlevleriyle kullanıcıları daha çok memnun etmesi için platforma yeni özellikler eklenmesi bekleniyor. Instagram’a kazandırılması beklenen bu özellikler sayesinde ağın daha geniş kesimlerce sevilmesi ve kullanılması beklenmektedir.

instagram gelen 5 yeni özellik-1
instagram gelen 5 yeni özellik-1

Instagram’a gelen 5 yeni özellik ve bu özellikler hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Yazımız içerisinde sözü edilen özellikler hakkında detaylı olarak bilgiler bulacaksınız. Instagram için yapılması düşünülen bu yepyeni özellikleri tanımak isteyenler için yazımızı kaleme aldık. Gelin şimdi Instagramın yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayabilecek olan bu özellikleri tanıyalım:

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Instagram’a Eklenmesi Düşünülen 5 Yeni Özellikler

Sohbetleri Sıralama Özelliği

Instagramda getirilmesi beklenen en yeni özelliklerden birisi olarak sohbetleri sıralama özelliği ile özel mesajlar istenirse favoriler kısmına eklenebilecek. Böylece yeniden okumak istediğiniz mesajları favoriler kısmında kolayca bulabileceksiniz.  

Bunun için konuşmaların sağ üst köşesinde bulunan sohbetleri favori konuşmalarınız listesine ekleyebilirsiz. Böylece instagram kullanıcıları bu özellik sayesinde mesaj bölümünde ‘’gelen’’, ‘’ okunmamış’’ ve ‘’ yıldızlı’’ klasörlere sahip olma ayrıcalığı elde edebilecekler. Aynı WatsApp’taki gibi bu özellik sayesinde mesajlarınızı kontrol edebilme özelliğine sahip olabileceksiniz.

Veri İndirme Özelliği

İnstagram’da en çok şikayet edilen ve bu ağın en sevilmeyen özelliklerinden birisi video ve fotoğraf indirme özelliğinin olmamasıydı. Instagram’da bilindiği gibi çok sayıda paylaşım yapılmakta. Bu paylaşımlar içinde fotoğraf ve video yükleme ilk sırada gelmekte. Çoğu kişi yakaladığı en özel kareleri, beğendiği videoları Instagram üzerinden sevdikleriyle ve görmesini istediği çok sayıda kişiyle paylaşmakta.

Ancak fotoğraf ve videoların Instagram üzerinden indirilememesi kişilerin değer verdiği özel anların kayıt edilmesini zorlaştırmaktaydı.  Gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık veri indirme özelliği sayesinde Instagram’a yüklemiş oldukları resim ve videoları indirme şansına sahip olabilecekler. Yakında Instagram gibi WhatsApp’ta bu özelliği ilerleyen zamanlarda kullanmayı planlamaktadır. Böylece Instagram üzerinden paylaşılan çok sevilen fotoğraf ve videolar indirilebilecek. Bu sayede bu özel anlar ölümsüz kılınabilecek. Yakın zamanda Instagram kullanıcıları için özelliğin devreye sokulması planlanmakta.

Portre Modu

Instagram’da düşünülen modern ve çağa özgü özelliklerden birisi de Portre Modu özelliğidir. Bu özellik Instagram’da kullanılmaya başlanıldığında çok kişi tarafından beğenileceği düşünülmektedir. Portre Modu özelliğinden bahsedecek olursak; bu özellikle kişiler bokeh efektli selfieler çekme ayrıcalığına sahip olabilecek.

Bu özellik sayesinde arka plan bulanık bir şekilde ve ayrıca farklı ışık efektlerin de fotoğraflara uygulanması sağlanmaktadır. Yakın zamanda uygulamanın devreye girmesiyle birlikte Instagram hikayeleri portre modu ile gösterilmeye başlanacaktır. Diğer özelliklerle birlilkte bu özellikte Instagram’a getirildiğinde ağın çok daha işlevsel olması beklenmektedir. Kısa sürede özelliğin işlevsel hale getirilmesi beklenmektedir. En yakın sürede bu özellik devreye sokularak kullanıcılar memnun bırakılacaktır.

Cinemagraph

Cinemagrapg ilk kez WABetainfo tarafından fark edilen bir özelliktir. Bu özellik uygulamaya geçtiğinde çekilen resimlerin sadece bir kısmına hareket kazandırılması beklenmektedir.

İnstagram kullanıcıları için oldukça renkli bir uygulama özelliği olacağı düşünülen Cinemagraph’ın tam olarak ne zaman uygulanacağı konusunda bir tarih bilgisi şu an için elimizde bulunmamaktadır. En yakın zamanda Instagram kullanıcıları için devrere girmesi beklenmektedir. Bu özellik uygulanmaya başlayınca çekilen fotoğrafların en gözde ve ilgi çeken bölümleri Instagram üzerinde hareketlendirilmesi beklenmektedir. Bu sayede ortaya çok daha renkli ve görsel teması göze çarpan kareler ortaya çıkarmak mümkün olabilecek.

Sesli ve Görüntülü Arama

Instagram kullanıcıları için sosyal platforma getirilmesi beklenen yeniliklerden Instagram gelen 5 yeni özellik birisi de sesli ve görüntülü arama özelliğidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar arasında karşılıklı olarak takipleşmelerde takipleşen kişiler arasında görüntülü ve seli görüşmelere yapılabilecek. Pek çok sosyal ağa getirilen sesli ve görüntülü arama özelliğinin Instagram’a da getirilmek istenmesi son derece doğal.

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram için bu özellik ağın etkisinin çok daha iyi bir şekilde kullanıcılar tarafından yankı bulunması beklenmektedir. Kısa sürede diğer özellikler de olduğu gibi bu özelliğinde devreye girmesi beklenmektedir.

Belki okumak istersiniz: Mavi tik nasıl alınır?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.