Google Story Nedir?

12.03.2022
7
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Google Story Nedir?
REKLAM ALANI

Google Story Nedir? Bakıldığı zaman Türkçe karşılığı olarak Google Web hikayeleri mobil cihazlar için görsel içerik formatı olmaktadır. Siteniz için web hikâye oluşturmaya odaklanmanız için birçok neden bulunur ve görsel hikâye anlatımı ile sosyal medyanın popülerleşmesi ile birlikte bu eğilimin birçok sene daha devam etmesi muhtemel olmaktadır.

Google web hikayeleri ile kullanıcıları çekme şansınız oldukça yüksek olmaktadır. Bununla birlikte Google Story görsellerde ve normal arama bölümünde web hikayelerini de göstermektedir bu durum da onu web yöneticileri için daha çekici hale getirmektedir.

Google Story Nedir?

YAZI ARASI REKLAM ALANI
google story nedir
google story nedir

Google Story Nedir?, Google Unsplash ve Coverr ile birlikte gerçekleştirmiş olduğu ortaklıklarla iyi görseller bulmayı daha kolay hale getirmiştir ve WorldPress web hikayeleri eklentisini indiren kişiler büyüyen ücretsiz fotoğraf ve video materyallerine kitaplıklar üzerinden erişebilecekler. Aynı zamanda kişiler hikayelere bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebilir veya Adsense reklamları kullanılabilir.

Google Web Hikayeleri Nasıl Oluşturulur?

Google web hikayeleri oluşturmanın birçok yolu bulunuyor. Bunlardan biri WorldPress platformu üzerinde resmi bir Google eklentisini kullanmak, özel geliştirme, News Room Al ve MakeStories gibi üçüncü taraf uygulamalar olmaktadır. Bununla birlikte WorldPress eklenti kısmı en sık olarak kullanılan bir yöntemdir.

Google Story Nedir? WorldPress için web hikayeleri ile farklı olan şey Google’nin WorldPress kullanıcılarının web hikayelerini oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanıyan eklenti yayınlamış olmasıdır. Bunun için kişilerin WorldPress yönetici paneline giriş yaparak eklentiler ve yeni ekle bölümünden web story eklentisini eklemektir. Google Story Nedir? ve ne işe yarıyor?

Google Web Story Ne İşe Yarıyor?

Google hikayeler, Google arama sonuçlarında, Google görsel arama sonuçlarına, Feed kısımlarında, Android, İOS ve benzeri widget tarzı haber merkezlerinde ve Google App uygulaması üzerinde görüntülenebilmektedir. Bununa birlikte yayımlayıcı olan kişiye ciddi bir trafik kazandırma potansiyeline sahip olmaktadır. Google web story ne işe yarıyor bakıldığı zaman,

  • Google Story Nedir? ile arama yapan ziyaretçiler arama sonuçlarında görüntüledikleri görsel anlatım özelliğine rahatlıkla erişebilirler. Bununla birlikte son senelerde her platform üzerinden artan hikayeler özelliği ile kullanıcılar için vazgeçilmez bir özellik oldu.
  • Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden kullanılan hikayeler özelliği ile birlikte Google bu özelliğe erişti.
  • Mobil ekran büyüklüğünde bulunan story ile 15 saniyelik fotoğraf, video veya GIF eklemesi yapılabilir ve mobil kullanıcılar Google ile sunulan bu özelliği rahatlıkla kullanılabilecek.
  • Sayısız animasyon, efekt ve görseller ile hikayelerinizi renklendirebilecek istediğiniz şekilde kullanıcılara sunulabilecek.

Google Story Avantajları

Google Story Nedir? Google story ile daha çok kullanıcıya ulaşılabilecek ve web sayfalara daha ok kullanıcı rahatlıkla çekilebilecek. Google web story genellikle Google üzerinde diğer metin sonuçlarının üstünde görülür ve keşfet kısmının bir parçası olmaktadır. Bu sebeple web hikayeleri kullanılarak Google Arama motoru üzerinde daha üst sıralara çıkabilecek. Web yöneticileri tarafından bu durum daha çekici hale gelmektedir ve Google’nin yaptığı diğer anlaşmalar sayesinde daha iyi görseller bulunur. Google Story avantajları bakıldığı zaman,

  • Google, görseller üzerinde normal bir arama bölümünde web hikayelerini göstermektedir ve web yöneticileri ile bu durum daha çekici bir hale gelebilmektedir.
  • WorldPress web hikayeleri eklentilerini indirerek büyüyen ücretsiz fotoğraf ve video materyalleri kitaplıklarına rahatlıkla ulaşılabilir.
  • Google story ile birçok kişi para kazanabilir ve bununla birlikte hikayelere bağlantı ekleyerek reklam yapabilir. Aynı zamanda Adsense reklamları da bu hikayeler üzerinden ulaşılabilir.
  • Günümüzde tüm sosyal medyalarda bulunan bu özellik ile beraber Google’de bu imkanları kullandı bununla birlikte birçok avantaj sağlayan bu durum ile Google Story üzerinden rahatlıkla hikâye oluşturulabilir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.