Google Botları Nasıl Çalışır ?

01.04.2022
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Google Botları Nasıl Çalışır ?
REKLAM ALANI

Özellikle Seo ile ilgilenen kişilerin yeni içeriklerinin ardından hızlı bir şekilde google’de listelenmesini isterler. Bunun için google botun siteyi ziyaret etmesi gerekmektedir. Google Botları Nasıl Çalışır ? Teknolojinin ilerlemesi ve beraberinde ortaya çıkan spam sitelerin devamlı olarak Google gibi getir seçeneği ile indexlerini hızlı bir şekilde aldırmaları için öncelikle site içeriğinin güncel olması ve okuyucuya hitap etmesi gerekmektedir.

Sosyal Medya’nın Önemi

Milyonlarca kişinin kullandığı Google,Facebook ve Twitter gibi benzeri sosyal medya sitelerinden yapılan paylaşımlar daha hızlı bir şekilde index almaktadır. Tabi sosyal medyadan paylaşma ile olay bitmiyor. Ziyaretçilerin sayfanızı ziyaret etmesi gerekmektedir. Sağlam bir sosyal medya ağına sahip olmak için resim ve içeriklerinizde kullanıcının dikkatini çekecek şekilde hareket etmeniz gerekecektir.

Google Botları Nasıl Çalışır ?

İlk çıktığı zamanlarda oldukça çok tercih edilen Sosyal Plingg siteleri günümüzde siteye yarardan çok, birden fazla çıkış olduğu için zarar vermektedir. Zaten bu siteleri analiz ettiğinizde spam puanlarının yüksek olduğunu görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Google Botları Siteyi Nasıl Tarar ?

google botları nasıl çalışır ?

google botları nasıl çalışır ?

Öncelikle google gibi düşünmek ve kullanıcının istediği bilgiyi vermeniz sitenizin devamlı botlar tarafından ziyaret edilmesini sağlayacaktır. Google botlarının siteyi ziyaret etmesi sitenin kalitesine göre değişmektedir. Tamamen hayal ürünü ve spam amaçlı sitelerin google bot tarafından da ziyaret edilmesi zorlaşacaktır.

Google bot‘un sitenizi ne zaman ziyaret ettiğini öğrenmek için google arama motoruna alt kısımdaki gibi arama yapabilirsiniz.

cache:http://www.sitenizinlinki.com

Eğer siteniz google tarafından cezalı siteler arasında yer alıyorsa, google bot’un uğrama sıklığı azalacaktır. Bunun için daha önce yayınladığımız Google Penguien cezasından kurtulma makalemizi okuyabilirsiniz.

Kopya içeriğe sahip sitelerin index hızıda oldukça düşük olacağından google bot’un ziyaret etmeside zorlaşacaktır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.