Facebook

İlk olarak insanların eski arkadaşlarını bulabilmesi için oluşturulan Facebook, 2004 yılında yayınlanmıştır. Harvard öğrencileri için kurulan bu site, daha sonradan çevre okulları da bünyesine kattı. 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde çığ gibi büyüyen Facebook, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan tüm okullarda kullanılmaya başladı.

Başlarda yalnızca okula ait e-Posta adresleri ile kayıt olunabilirken; daha sonradan liseler ve büyük şirketler de platforma katıldı. 2006 yılında ise Facebook, yaş sınırlamasıyla tüm e-Postalarla kayıt olmaya izin verdi. Bugün Facebook, dünyanın en fazla ziyaretçi alan sitelerinden birisidir.

Facebook Kime Ait?

Mack Zuckerberg’in de dahil olduğu 3 kişi, 2004 yılında The Facebook LLC adında bir şirket kurarak; Facebook’u kurumsal bir yapıya ulaştırdı. 2 yıl içerisinde de toplamda 13 milyon 500 bin dolarlık yatırım alarak büyümeye devam etti.

REKLAM ALANI
İşletmeler İçin Facebook Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?
İşletmeler için Facebook sayfası oluşturma nasıl yapılır konusunda özellikle online iş yapmak isteniyorsa Facebook üzerinde bir işletme sayfasına sahip olunabilir. Facebook işletme sayfası, markaların dünyanın en büyük sosyal medya ağındaki kimliğin yönetildiği yerdir. Facebook sayfanız ile birlikte müşterilerinizle bağlantı kurabilir ve aynı zamanda potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. İşletmeler için facebook hesabı...
05.03.2022
6