Domain nedir?

13.03.2022
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Domain nedir?
REKLAM ALANI

Domain nedir? Domain (alan adı) hatırlaması oldukça zor olan IP adresleri yerine daha kolay akılda kalan bir isimlendirme yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Site ya da siteler için seçilen seçtiğiniz isim. com veya. net gibi bir uzantı halinde kullanıma açık olan haline domain bir diğer tabir ile alan adı denmektedir.

Domain nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=GU70F7gdUAQ

Domain nedir?

Domain satın alma ya da tescil etme durumları web sitesinin tek bir kişi tarafından kullanılması temeliyle oluşturulmuştur. Domain sahibinden başka kimsenin kullanmaması adına yalnızca bir kişi üzerine kayıt ettirilebilir. Domainler belirli süreler ile kayıt ettirilir. Bu süre 1 ila 10 yıl arasında değişebilir. Bu süre zarfında o domain belirlenen yıl kadar kiralanmış olur.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
domain nedir?

Domain ya da alan adları dijital dünyadaki aramalar için kullanıldığından son derece önemlidir. Domainler site hakkındaki ilk izlenimi sunar. Bireysel ya da kurumsal olarak kullanıma açık olan domainler ile sitenin benzer özellikleri taşıması gerekir. Domain adı ve site içeriği ne kadar benzer olur ise hem Google hem de kullanıcılar tarafından güven olgusu oluşur.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.